Regelmatig verzuim zorgt ervoor dat leerlingen belangrijke onderwijstijd missen. Het is daarom altijd belangrijk om aandacht te besteden aan ziekteverzuim. De jeugdarts/jeugdverpleegkundige en leerplichtambtenaar kunnen daarbij helpen via de MAZL-aanpakOpent in een nieuwe tab (Meer Aandacht voor Ziekgemelde Leerlingen).
Meld bij zorgwekkend verzuim dat invloed heeft op de schoolgang en ontwikkeling van de leerling in LISAOpent in een nieuwe tab. Denk aan leerlingen die (langdurig) ziek zijn en leerlingen die om andere redenen buitensporig veel verzuim hebben. Bijvoorbeeld door schoolvermijding, persoonlijke omstandigheden of spanningen in de relatie leerling-ouders-school.
Naast het melden in LISA, meldt school de leerling na 4 weken bij leerplicht. Dat gaat via het DUO verzuimloketOpent in een nieuwe tab.
Het team Fixers van het samenwerkingsverband voortgezet onderwijs Amsterdam-Diemen richt zich specifiek op leerlingen die niet naar school komen en langdurig thuiszitten. De Fixer helpt de leerling met een persoonlijke en oplossingsgerichte aanpak.
School meldt een leerling bij zorgwekkend verzuim dat invloed heeft op de schoolgang in LISA. De onderwijsadviseur van het Samenwerkingsverband signaleert dit en organiseert de samenwerking met de Fixer. Lees verder over de FixersOpent in een nieuwe tab